Warszawska Strawa – Spółdzielnia Socjalna „Słuszna Strawa”

W listopadzie przygotowaliśmy 660 posiłków dla 30 osób zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem społecznym. Dzięki realizacji tego projektu osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa mieli możliwość zjeść dwudaniowy ciepły posiłek oraz nawiązać kontakty z innymi beneficjentami projektu przy herbacie. 

W ramach realizacji projektu skierowanego na przygotowanie i wydawanie posiłków dla osób zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem społecznym, często znajdujących się w bardzo trudnych warunkach bytowych, stworzyliśmy listę osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Znalazło się w niej  trzydziestu  odbiorców. Projekt był realizowany od pierwszego do trzydziestego listopada. Posiłki były wydawane od poniedziałku  do piątku w ustalonych przez nas godzinach 11:00 – 13:00.

Każda osoba miała możliwość spożycia ciepłego wegańskiego obiadu dwudaniowego na miejscu, w naszym Bistro przy al. Armii Ludowej 12 lub odebrania całego zestawu na wynos. Na miejscu można było napić się herbaty przy wspólnym stole i nawiązać kontakty z innymi beneficjentami. 

Spędzenie czasu przy wspólnym stole, czy krótkiej konwersacji, dało poczucie bezpieczeństwa, a nawet możliwość wyjścia z samotności. Ponadto migranci mogli wspierać siebie nawzajem, czy dzielić się informacjami/wiadomościami/doświadczeniami, które są dla nich ważne. Zrealizowany program dał im taką możliwość.

Zgodnie z projektem w listopadzie przygotowaliśmy 660 posiłków dla trzydziestu osób, natomiast odebranych zostało  503 porcje.  Każda osoba skorzystała średnio z 17 posiłków w ramach realizowanego projektu.  

Kilka posiłków dziennie nie zostało odebranych głównie z powodu choroby uczestników lub konieczności odbycia wizyt lekarskich (taką informację podali nam beneficjenci programu). W związku z tym aby obiady się nie zmarnowały oddawaliśmy je organizacji karmiącej osoby w kryzysie bezdomności.  

Skip to content