O operatorze

Operator

Fundacja Inna Przestrzeń

Fundacja Inna Przestrzeń jest warszawską organizacją non-profit założoną w 2006 roku. Trzy główne obszary działalności Fundacji to:

  1. międzynarodowe projekty artystyczne i działalność wydawnicza – w tym m.in. festiwale Transkaukazja i One Caucasus, książki artystyczne poświęcone pograniczu architektury i innych dziedzin życia społecznego;
  2. międzynarodowa współpraca na rzecz praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju – organizacja realizowała projekty m.in. na Kaukazie, w Mjanmie, Ukrainie i Tunezji – tworząc m.in. pierwszy program budżetów obywatelskich w Gruzji oraz program promujący planowanie partycypacyjne “Architektura Partycypacji” w Ukrainie;
  3. polityka wielokulturowa i migracyjna – w tym m.in. największe polskie wydarzenie z udziałem migrantów: Wielokulturowe Warszawskie Street Party (od 2007 roku), pilotaż, współtworzenie i współprowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie (2009-2017), współtworzenie i współprowadzenie czeczeńskiego Ośrodka Edukacji i Kultury “Sintar” (2009-2015), ogólnopolskie Fora Lokalnych Polityk Migracyjnej (nagroda IOM “Złote Wachlarze” 2014), programy: Kontynent Warszawa (od 2006), Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi (od 2012), współprowadzenie najbardziej wielojęzycznego radia w Polsce – IMI Radio (nagroda Intercultural Achievement Award 2020). W 2021 roku byliśmy operatorem programu “Mobilni w Kulturze 2021”.


Od 24 lutego 2022 roku prowadzimy szereg różnorodnych działań wspierających osoby z Ukrainy które znalazły schronienie w Polsce, a w szczególności w Warszawie – w tym m.in. Centrum Wsparcia Koordynacji.

Zespół

Zuzia Dłużniewska

Koordynatorka Programu

Członkini zarządu Fundacji Inna Przestrzeń. Kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywistka. Z sektorem pozarządowym związana od 16 roku życia. Koordynatorka projektów kulturalno – artystycznych i aktywizujących osoby z grup zagrożonych wykluczeniem.

Iriną Kutsak

Asystentka koordynatorki

Aktywistka. Z Fundacją Inna Przestrzeń związana od 2022 roku, dyrektorka Centrum Wsparcia Koordynacji. Specjalistka ds rekrutacji, producentka wielokulturowych wydarzeń i inicjatyw w ramach projektów Fundacji.

Witek Hebanowski

Członek Rady Programu

Fundator i Prezes Fundacji Inna Przestrzeń. Socjolog, trener i facylitator z doświadczeniem w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń, warsztatów i procesów facylitacyjnych w ponad 20 krajach świata.

Michał Szymanderski-Pastryk

Specjalista ds. mediów

Zawodowo zajmuje się promocją organizacji pozarządowych, prowadzonych przez nie projektów oraz realizacją video na rzecz trzeciego sektora. Pracował m.in. dla Fundacji Inna Przestrzeń, Amnesty International, Collegium Civitas i Szkoły Liderów.

Poznaj nas lepiej!

Zobacz stronę Fundacji Inna Przestrzeń i poznaj nasze działania.

Skip to content